پیش خبر | شصت و ششمین کلمه سواء: مهدويت و روندهاي جهاني ظهور امام زمان(ع)

آذر ۱, ۱۳۹۹ | | پیش خبر، پیشخوان |

به گزارش کارشناس نشست  های علمی  هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، شصت و ششمین نشست از سلسله نشست های «کلمه سواء» سه شنبه 4 آذر ماه ساعت 19   برگزار می شود.

این نشست با ارائه حجت الاسلام و المسلمین دکتر رحیم کارگر (زید عزّه) با موضوع   «مهدویت و روندهای جهانی ظهور امام زمان علیه السلام»  به صورت مجازی برگزار می گردد.

جهت ورود به جلسه در زمان مقرر اینجا کلیک نمایید.
از گزینه میهمان استفاده کنید

تبیین عنوان نشست علمی:

از جمله ویژگی های مشترک تمام ادیان و بلکه تمام افکار، مبحث منجی و مهدویت است و در این زمینه دلائل متعددی أعمّ از دلیل عقلی و نقلی ذکر شده است و در کتب ادیان آسمانی نیز با تعابیر و عبارات گوناگونی به این موضوع پرداخته شده است لکن با توجه به اینکه تحقق هر امری منوط به ایجاد مقدمات است باید امور زمینه ساز آن نیز مورد توجه و عنایت قرار بگیرد و هرچقدر میزان توجه به تحقق مقدمات بیشتر شود طبیعتا موضوع اصلی نیز به تحقق نزدیک تر می گردد و مبحث مهدویت نیز اینگونه است زیرا تحقق عصر ظهور دارای شرایطی است که تفصیل آن در روایات مهدویت مورد بحث قرار گرفته است . در همین راستا نشست تخصصی «مهدویت و روندهای جهانی ظهور امام زمان علیه السلام» برگزار می گردد تا امورات زمینه ساز تحقق عصر ظهور مورد بررسی قرار بگیرند.

نوشتن یک دیدگاه